Papp Petra kihozta magából a maximumot a sakk ob-n

forrás: szegedma.hu

2012-12-14 Papp Petra nyerte a női sakkozók Kisvárdán rendezett országos bajnokságát. Az újoncokkal teletűzdelt, tíz résztvevős, körmérkőzéses megmérettetésen a Röszkei Sportkör versenyzője diadalmaskodott, aki ez év elején szerezte meg a nemzetközi női nagymesteri címet és a sakkolimpián is bizonyított.

Idén az isztambuli sakkolimpián a tizenegyedik helyet szerezte meg a magyar csapat legtöbb pontot hozó versenyzőjeként, most pedig Kisvárdán bizonyított Papp Petra. A december 3-a és 12-e között rendezett felnőtt országos női magyar bajnokságon a legjobbak, köztük ő vehetett részt. A szegedi Tömörkény István Gimnázium diákja portálunknak elmondta, tíz résztvevős volt a bajnokság, vagyis kilenc játszmát kellett teljesíteni, és végül 6,5 ponttal végzett az első helyen.

„A tízfős versenyen a negyedik kiemelt voltam az Élő-pontszámom alapján. Gara Tíciával végig mi vezettük a versenyt, de a végén nekem jött ki jobban, ő játszmát vesztett, én pedig nyertem az utolsó forduló előtt. Neki első kiemeltként több mint százzal magasabb volt az Élő-pontszáma, de ellene is döntetlent tudtam játszani. Nagyon fontos meccsem volt még a címvédő Rudolf Annával is, lendületet kaptam attól, hogy őt megvertem” – részletezte a kisvárdai országos bajnokság eseményeit.

A tizenkilenc éves új országos bajnok nagyon sokat készült erre a megmérettetésre, portálunknak elmondta, egy hónapot töltött Oroszországban, majd három hetet itthon, s minden nap sportolt is, hogy bírja fizikálisan is a bajnokságot. „Az volt a célom, hogy a maximumot hozzam ki magamból. A bajnokság közben nem is figyeltem az eredményre, csak az utolsó előtti fordulónál néztem meg az állást. Akkor már éreztem, hogy első leszek” – fogalmazott Papp Petra, akinek egy orosz nagymester, Szergej Grigoriants és Hazai László segítette a felkészülését.

Aki szeretne találkozni a Röszkei Sportkör versenyzőjével, látogasson el pénteken 17 órakor a Szegedi Közéleti Kávéház rendezvényére az SZTE jogi karának épületébe, ahol bemutatják Herpai József sakkedző Sakoca című, kezdőknek szóló sakk-könyvét. December 16-án, vasárnap déltől pedig szimultánt ad az Agórában Herpai József, míg 14 órától Papp Petrával is sakkozhatnak az érdeklődők.