Aktualitások

Zárva tartás

2016-06-30 Augusztus 7-ig a raktár zárva tartása miatt a honlapon keresztül történő vásárlás szünetel.

Sakkcsillagok Gibraltáron!

2016-02-22 Papp Petra WIM
Gibraltár sakkfesztivál

Nemrég értem haza Gibraltárról. Meg szeretném osztani veletek élményeimet a világ egyik legerősebb versenyéről.

Gibraltárról nem túl sokat tud a világ, de majmairól és az ott élő angolokról már bizonyára mindenki hallott. Nekünk sakkozóknak minden bizonnyal a híres Gibraltár „open” jut eszünkbe, a Gibraltár szó hallatán.
A sakkversenyt 14. alkalommal, Január 25. - Február 4. között rendezték meg a csodás Földközi tenger partjánál. Gibraltár egy félsziget, Spanyolország legdélibb sarkában, ami Nagy-Britannia gyarmata. Egy mondás úgy tartja: „addig lesz angol gyarmat Gibraltár, ameddig a majmok a Rock hegyen élnek”.

AGGYAL – SAKKAL A BŰNMEGELŐZÉSÉRT - BÉKÉSCSABA

2015-04-14 Sakkverseny Békéscsabán!
2015. április 25-én!

AGGYAL – SAKKAL A BŰNMEGELŐZÉSÉRT - KECSKEMÉT

2015-03-14 Sakkverseny Kecskeméten!
2015. április 2-án (csütörtök) a tavaszi szünet első napján!

AGGYAL – SAKKAL A BŰNMEGELŐZÉSÉRT - SZEGED

2015-03-14 A szegedi sakkverseny fényképei megtekinthetők a galériában!!!
Sakkverseny Szegeden

2015-03-10 AGGYAL – SAKKAL A BŰNMEGELŐZÉSÉRT
2015. március 14. szombat: 9 – 14 óráig.
Tisza-parti Általános Iskola, 6726 Szeged, Maróczy Géza tér 2.
Megjelent a SAKOCA SAKKOKTATÓ TÁRSASJÁTÉK!

Szegedi vásárlóknak a kiszállítás díjmentes!
Sakkverseny a Csipke Hotelban

2014-10-23 Országos sakkverseny a Csipke Hotelben.
Első alkalommal rendeztek országos sakkversenyt nemzeti ünnepünkön a Csipke Hotelben. A FIDE Open Rapid viadalon összesen harminchárman ültek asztalhoz két kategóriában.
Férficsapatunk 3 - 1-re legőzte Vietnamot, női válogatottunk kikapott Kínától

2014-08-09 A norvégiai Tromsøben zajló sakkolimpia hatodik fordulójában férficsapatunk 3—1-re legyőzte Vietnamot. Almási Zoltán és Polgár Judit nyert, Lékó Péter és Balogh Csaba remizett. A hetedik játéknapon a címvédő örmény válogatott lesz az ellenfél. Női együttesünk az éllovas, a rajtlistát vezető Kína négyesétől 3-1-es vereséget szenvedett, Mádl Ildikó és Gara Tícia döntetlent ért el, Hoang Thanh Trang és Gara Anita kikapott. Romániával mérkőznek meg. Azerbajdzsán és Kuba, illetve Kína és Oroszország áll az élen.
Női válogatottunk ötödször, férficsapatunk negyedszer győzött, Kína és Vietnam a következő ellenfél

2014-08-07 A norvégiai Tromsøben zajló sakkolimpia ötödik játéknapján ismét kettős magyar sikernek örülhettünk. Női válogatottunk Irán ellen nyert 2,5-1,5-re. Hoang Thanh Trang győzött, Mádl Ildikó, Gara Anita és Papp Petra remizett. Együttesünk a második helyről várja az éllovas kínai négyes elleni hatodik fordulóbeli meccset. Férficsapatunk a spanyolokat győzte le 2,5-1,5-re. Almási Zoltán látványos támadójátszmában elért nyerése megadta a találkozó alaphangját, Balogh Csaba kiskombinációval győzött, Lékó Péter nyerést hagyott ki. Sajnos Rapport Richárd árnyéka önmagának, második vereségét szenvedte el. Pénteken Vietnam a következő ellenfél.
Női csapatunk szárnyal, kettős győzelem a sakkolimpia negyedik játéknapján

2014-08-06 A Tromsøben zajló sakkolimpia negyedik fordulójában ismét kettős magyar sikernek örülhettünk. Női válogatottunk Kubát 3-1-re győzte le, Gara Anita és Gara Tícia nyert, Hoang Thanh Trang és Mádl Ildikó remizett. A negyedik csapatgyőzelemmel együttesünk a harmadik helyről várja a szintén hibátlan Irán elleni meccsét. Férficsapatunk Portugália ellen 3,5-0,5-re győzött, Balogh Csaba, Almási Zoltán és Polgár Judit kényszerítették megadásra ellenfeleiket, Lékó Péter döntetlennel zárta partiját. A spanyolokkal vívják ötödik mérkőzésüket.
Női csapatunk harmadszor is győzött, a férfi válogatott kikapott Kínától

2014-08-05 A norvégiai Tromsøben zajló 41. sakkolimpia harmadik fordulójában is nyert női válogatottunk, 3-1-re nyert a házigazdák együttesével szemben. Hoang Thanh Trang és Mádl Ildikó győzött, Gara Tícia és Papp Petra remizett. Férficsapatunk 2,5-1,5-re kikapott a kínai négyestől. Lékó Péter az éltáblán remek győzelmet szerzett, Rapport Richrd döntetlent ért el. Balogh Csaba és Almási Zoltán vereséget szenvedett. Kikapott a címvédő örmény válogatott a franciáktól, az amerikai négyest a hollandok győzték le. A férfiaknál 11, a nőknél 12 együttes ért el mesterhármast. A negyedik játéknapon női csapatunk Kubával, a férfi válogatottunk a portugálokkal mérkőzik meg.
Női csapatunk másodszor is 4-0-ra nyert, férfi válogatottunk 2,5-1,5-re győzött

2014-08-04 A norvégiai Tromsøben zajló 41. sakkolimpia második fordulójában női válogatottunk 4-0-ra legyőzte Libanont. Hoang Thanh Trang, Gara Anita, Gara Tícia és Papp Petra alkotta a győztes csapatot. Férfi együttesünk 2,5-1,5-re nyert a venezuelai négyes ellen, Almási Zoltán és Polgár Judit győzött, Lékó Péter remizett, nagy meglepetésre Rapport Richárd világossal játszva vereséget szenvedett. A második játéknap már bővelkedett meglepetésekben, a legnagyobb szenzációt az ukránok pontvesztése jelentette a norvégok második csapatával szemben. Az oroszok, a kínaiak, az azeriek fél-fél pontot elhullajtottak, az örmények és az amerikaiak egyet-egyet. A nőknél a kínaiak és az oroszok is hibátlanok. Férficsapatunk a harmadik fordulóban már rangadót játszik a kínaiakkal, a nők a norvégokkal mérkőznek meg.
A sakkolimpián válogatottjaink kettős 4-0-ás győzelemmel rajtoltak

2014-08-03 Tromsøben, a 41. sakkolimpián válogatottjaink kettős győzelemmel kezdtek. Férficsapatunk Algéria ellen nyert 4.0.ra, Balogh Csaba, Almási Zoltán, Rapport Richárd és Polgár Judit győzött. Női együttesünk Bolívia ellen nyújtott hibátlan teljesítményt, Mádl Ildikó, Gara Anita, Gara Tícia és Papp Petra voltak a pontszerzők. A nőknél 67 csapat, a férfiaknál 85 együttes nyerte meg mind a négy játszmáját. A második játéknapon Lékóék Venezuelával mérkőznek meg, Hoang Thanh Trang vezetésével a nők Libanonnal csatáznak majd.
Sakoca Tábor 3. turnus

2014-07-04 A Sakoca Tábor 3. turnusában készített fényképek megtekinthetők a "Galéria"-ban!
Sakoca Tábor 2. turnus

Sakoca Tábor 1.turnus

Sakk: szegedi érmek csapatban a diákolimpián

2014-05-27 Kiváló szerepléssel hívták fel magukra a figyelmet Szeged fiatal sakkozópalántái, akik a diákolimpia csapatversenye országos döntőjében több érmet is gyűjtöttek.
Forrás: SZEGEDma

Sakoca Nyári Tábor

2014-05-24 Sakoca Nyári Tábor
Táborvezető: Herpai József
Tisza-partis siker az Országos Diákolimpián!

2014-05-19 Parádéztak a szegedi gyerekek az Országos Csapat Diákolimpián!!!
Csapatvezetők: Herpai József, Mikó Valér.
2014 TAVASZI GYEREKSAKKOS VERSENYNAPTÁR

2014-02-02 Szegedi gyereksakkos versenynaptár 2014. év I. félévére.
Összeállította Herpai József és Mikó Valér.
Moscow Open 2014, X International RSSU Chess Cup has started!

2014-02-01 The International Chess Festival Cup of RSSU - Moscow Open, 2014 for the prizes of the Russian State Social University and the Moscow Chess Federation (hereinafter - the Festival) held in Moscow from 31st January to 10th February 2014 at the Russian State Social University.
Papp Petra Moszkvába utazik

2014-01-29 Petra a mai napon utazik Moszkvába.
Városi Csapat Diákolimpia

2014-01-25 2014. január 25-én a szegedi Tisza-parti Általános Iskolában.

Évet zárt és díjakat osztott ki a megye

2013-12-13 Hagyományos módon az évzáró megyei közgyűlést díjátadó követte, ahol többek között átadták a Csongrád Megyéért Emlékérmet, elismerték a legjobb sportolókat, gasztronómiai díjat adtak át és megválasztották a legjobb élelmiszeripari terméket is.

Sakk-Eb: a nők győztek, a férfiak remiztek

2013-11-10 A Varsóban zajló Európa-bajnokság második fordulójában női csapatunk fordulatos küzdelemben nyert 3-1-re Izland ellen. Papp Petra, Gara Tícia és Rudolf Anna győzött, Hoang Thanh Trang másodszor szenvedett vereséget. Férficsapatunk 2-2-öt játszott Grúziával. Polgár Judit 89 lépésben elért győzelmével mentett pontot válogatottunk. Balogh Csaba és Almási Zoltán remizett, az éltáblán Erdős Viktor kikapott.
Férficsapatunk győzelemmel, női válogatottunk döntetlennel rajtolt a csapat Eb-n

2013-11-09 Varsóban férficsapatunk győzelemmel, női válogatottunk döntetlennel rajtolt a 19. Európa-bajnokságon. A taktikai táblasorrendet választó férficsapatunk Almási Zoltán és Polgár Judit győzelmeivel 3-1-re nyert a dánok ellen. Erdős Viktor és Bánusz Tamás remizett. Női csapatunk négy eldőlt partival 2-2-öt ért el a fehéroroszok ellen. Európa-bajnoknőnk, Hoang Thanh Trang és Gara Tícia vesztett, Gara Anita és Papp Petra győzött. A második játéknapon Almásiék a grúzokkal, Trangék az izlandiakkal mérkőznek meg.
Ma háromkor kezdődik a XIX. Csapat Európa-bajnokság

2013-11-08 A magyar női és férfi csapat tegnap megérkezett Varsóba, a XIX. Csapat Európa-bajnokságra.
A kilenc fordulós Svájci rendszerű viadal ma, november 8-án 15.00-kor rajtol.

A mérkőzéseket élőben követhetjük az Európa-bajnokság hivatalos honlapján:

Sakkos eseménynaptár Szegeden

2013-10-19 2013 OKTÓBERBEN SZEGEDEN A TISZA-PARTI ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN.